1-20 of 328 results
New activities will be available soon.
There are no courses
 
 

Developer Program. FrontEnd, BackEnd & Android

Aquest curs presencial es dirigeix a totes aquelles persones que tenen interès a treballar al món de la programació (software). Ja sigui perquè han decidit fer una reconversió cap aquest sector, o bé perquè volen actualitzar els seus coneixements.

IT Academy

Edition 1

Onsite sessions:

Mon 01/04/19 09:00-13:00h

Tue 02/04/19 09:00-13:00h

Wed 03/04/19 09:00-13:00h

Thu 04/04/19 09:00-13:00h

Fri 05/04/19 09:00-13:00h

Mon 08/04/19 09:00-13:00h

Tue 09/04/19 09:00-13:00h

Wed 10/04/19 09:00-13:00h

Thu 11/04/19 09:00-13:00h

Fri 12/04/19 09:00-13:00h

Mon 15/04/19 09:00-13:00h

Tue 16/04/19 09:00-13:00h

Wed 17/04/19 09:00-13:00h

Thu 18/04/19 09:00-13:00h

Fri 19/04/19 09:00-13:00h

Mon 22/04/19 09:00-13:00h

Tue 23/04/19 09:00-13:00h

Wed 24/04/19 09:00-13:00h

Thu 25/04/19 09:00-13:00h

Fri 26/04/19 09:00-13:00h

Mon 29/04/19 09:00-13:00h

Tue 30/04/19 09:00-13:00h

Wed 01/05/19 09:00-13:00h

Thu 02/05/19 09:00-13:00h

Fri 03/05/19 09:00-13:00h

Mon 06/05/19 09:00-13:00h

Tue 07/05/19 09:00-13:00h

Wed 08/05/19 09:00-13:00h

Thu 09/05/19 09:00-13:00h

Fri 10/05/19 09:00-13:00h

Mon 13/05/19 09:00-13:00h

Tue 14/05/19 09:00-13:00h

Wed 15/05/19 09:00-13:00h

Thu 16/05/19 09:00-13:00h

Fri 17/05/19 09:00-13:00h

Mon 20/05/19 09:00-13:00h

Tue 21/05/19 09:00-13:00h

Wed 22/05/19 09:00-13:00h

Thu 23/05/19 09:00-13:00h

Fri 24/05/19 09:00-13:00h

Mon 27/05/19 09:00-13:00h

Tue 28/05/19 09:00-13:00h

Wed 29/05/19 09:00-13:00h

Thu 30/05/19 09:00-13:00h

Fri 31/05/19 09:00-13:00h

Mon 03/06/19 09:00-13:00h

Tue 04/06/19 09:00-13:00h

Wed 05/06/19 09:00-13:00h

Thu 06/06/19 09:00-13:00h

Fri 07/06/19 09:00-13:00h

Mon 10/06/19 09:00-13:00h

Tue 11/06/19 09:00-13:00h

Wed 12/06/19 09:00-13:00h

Thu 13/06/19 09:00-13:00h

Fri 14/06/19 09:00-13:00h

Mon 17/06/19 09:00-13:00h

Tue 18/06/19 09:00-13:00h

Wed 19/06/19 09:00-13:00h

Thu 20/06/19 09:00-13:00h

Fri 21/06/19 09:00-13:00h

Mon 24/06/19 09:00-13:00h

Tue 25/06/19 09:00-13:00h

Wed 26/06/19 09:00-13:00h

Thu 27/06/19 09:00-13:00h

Fri 28/06/19 09:00-13:00h

No places.
 

Instal·lar i desinstal·lar apps

Saps trobar l'aplicació que necessites? Tens aplicacions que ja no utilitzes? Gestiona i descobreix les aplicacions i què implica la seva instal·lació.

Training for beginners

 

Iniciació als fitxers digitals i emmagatzematge

¿Qué es un archivo digital? Como es guarda la información en un ordenador? ¿Quieres saber cómo hacer un documento y cómo guardarlo? Te explicamos cómo organizar y trabajar con archivos digitales.

Training for beginners

 

Conèixes el teu smartphone o tauleta? Part 2

Tens un telèfon intel·ligent o una tauleta i vols treure'n el màxim profit? Aprofundeix en el seu ús i aprèn tot el que pots arribar a fer amb ell.

Training for beginners

 

Comença a navegar per la xarxa

Navegar per la xarxa és imprescindible per poder accedir a milers de continguts, no t'ofeguis entre la informació i aprèn tot el que necessitis sobre la xarxa.

Training for beginners

 

Introducció al correu electrònic

Tens correu electrònic però desconeixes com fer-lo servir? Crea el teu propi correu i aprèn a fer-lo servir convertint-lo en la eina de comunicació i gestió que és.

Training for beginners

 

Cerca i filtra informació a la xarxa

Entre tanta informació digital se't fa difícil trobar allò que busques? Aprèn a fer cerques efectives per la xarxa i a navegar de manera segura.

Training for beginners

 

Fes servir el núvol

Fas servir el núvol sense adonar-te'n. Vols saber de què es tracta i quin ús té per tu? En aquest taller n'aprendràs i deixarà de ser un concepte abstracte.

Training for beginners

 

Practica amb el teclat i el ratolí

Aprèn a utilitzar el teclat i el ratolí per interactuar i introduir informació amb un ordinador. Descobriràs com funcionen aquests dispositius d¿entrada amb exercicis pràctics i divertits.

Training for beginners

 

Conèixes el teu ordinador?

Vols descobrir com és el teu ordinador? Quin sistema operatiu tens? Tens wi-fi, tens Bluetooth? Que és l'escriptori? Vine a iniciar-te en els elements bàsics i identifica'ls en el teu dispositiu.

Training for beginners

 

No et quedis sense memòria al mòbil

Et quedes sense espai per les fotos? Reps molts arxius que no necessites? Aprèn a aprofitar l'espai i fer còpies dels teus arxius per no perdre'ls.

Training for beginners

 

Apps de missatgeria instantània: Whatsapp i Telegram

Aprèn a utilitzar el Whatsapp i el Telegram (aplicacions de missatgeria instantània) i coneix les seves formes d'ús. Porta el teu dispositiu i descobrim-ne les possibilitats junts.

Training for beginners

 

Iniciació a la fotografia digital

Aprèn què és una imatge digital, tipus de càmeres, fitxers, consells, retoc i còpies de seguretat. Porta la càmera o mòbil, cables i comencem a experimentar! (No Reflex)

Training for beginners

 

Coneix els teus drets i deures a la xarxa

Vine a aprendre què es pot i no es pot fer a la xarxa, quins són els nostres drets, la 'netiquette' o la gestió de la nostra privadesa i identitat digital.

Training for beginners

 

Cconèixes el teu smartphone o tauleta? part 1

Tens un telèfon intel·ligent o una tauleta i vols treure'n el màxim profit? Aprendràs com utilitzar-lo i descobriràs les opcions bàsiques que t'ofereixen per facilitar el teu dia a dia

Training for beginners

 

Com la tecnologia ajuda a cuidar la teva salut

Adquirir coneixements sobre el dispositiu mòbil que permetin ampliar les possibilitats del dia a dia, utilitzar recursos relacionats amb la salut i el benestar i aprendre a gestionar-los correctament.

Training for beginners

 

Un hort urbà? La tecnologia ens ajuda

Introdueix-te en el món de l'edició fotogràfica, el vídeo i l'àudio tot construint un hort urbà i compartint-lo a través de les xarxes socials.

Training for beginners

 

Dones, dissenyem la nostra revista digital!

Inicia't en l'edició i retoc d'imatges i text, l'escaneig a través de telèfon intel·ligent, la creació de blogs i les xarxes socials tot dissenyant una revista digital o fanzine dedicat a la dona.

Training for beginners

 

Fem un dossier digital del nostre barri

Inicia't en l'edició d'imatges, el processador de text, els mapes digitals i la realitat augmentada tot participant en un projecte de conservació del patrimoni cultural, arquitectònic i natural del barri.

Training for beginners

Showing 1 - 20 of 328 results.