1-20 of 297 results
New activities will be available soon.
There are no courses
 
 

Developer Program. FrontEnd, BackEnd & Android

Aquest curs presencial es dirigeix a totes aquelles persones que tenen interès a treballar al món de la programació (software). Ja sigui perquè han decidit fer una reconversió cap aquest sector, o bé perquè volen actualitzar els seus coneixements.

IT Academy

Edition 1

Onsite sessions:

Mon 01/04/19 09:00-13:00h

Tue 02/04/19 09:00-13:00h

Wed 03/04/19 09:00-13:00h

Thu 04/04/19 09:00-13:00h

Fri 05/04/19 09:00-13:00h

Mon 08/04/19 09:00-13:00h

Tue 09/04/19 09:00-13:00h

Wed 10/04/19 09:00-13:00h

Thu 11/04/19 09:00-13:00h

Fri 12/04/19 09:00-13:00h

Mon 15/04/19 09:00-13:00h

Tue 16/04/19 09:00-13:00h

Wed 17/04/19 09:00-13:00h

Thu 18/04/19 09:00-13:00h

Fri 19/04/19 09:00-13:00h

Mon 22/04/19 09:00-13:00h

Tue 23/04/19 09:00-13:00h

Wed 24/04/19 09:00-13:00h

Thu 25/04/19 09:00-13:00h

Fri 26/04/19 09:00-13:00h

Mon 29/04/19 09:00-13:00h

Tue 30/04/19 09:00-13:00h

Wed 01/05/19 09:00-13:00h

Thu 02/05/19 09:00-13:00h

Fri 03/05/19 09:00-13:00h

Mon 06/05/19 09:00-13:00h

Tue 07/05/19 09:00-13:00h

Wed 08/05/19 09:00-13:00h

Thu 09/05/19 09:00-13:00h

Fri 10/05/19 09:00-13:00h

Mon 13/05/19 09:00-13:00h

Tue 14/05/19 09:00-13:00h

Wed 15/05/19 09:00-13:00h

Thu 16/05/19 09:00-13:00h

Fri 17/05/19 09:00-13:00h

Mon 20/05/19 09:00-13:00h

Tue 21/05/19 09:00-13:00h

Wed 22/05/19 09:00-13:00h

Thu 23/05/19 09:00-13:00h

Fri 24/05/19 09:00-13:00h

Mon 27/05/19 09:00-13:00h

Tue 28/05/19 09:00-13:00h

Wed 29/05/19 09:00-13:00h

Thu 30/05/19 09:00-13:00h

Fri 31/05/19 09:00-13:00h

Mon 03/06/19 09:00-13:00h

Tue 04/06/19 09:00-13:00h

Wed 05/06/19 09:00-13:00h

Thu 06/06/19 09:00-13:00h

Fri 07/06/19 09:00-13:00h

Mon 10/06/19 09:00-13:00h

Tue 11/06/19 09:00-13:00h

Wed 12/06/19 09:00-13:00h

Thu 13/06/19 09:00-13:00h

Fri 14/06/19 09:00-13:00h

Mon 17/06/19 09:00-13:00h

Tue 18/06/19 09:00-13:00h

Wed 19/06/19 09:00-13:00h

Thu 20/06/19 09:00-13:00h

Fri 21/06/19 09:00-13:00h

Mon 24/06/19 09:00-13:00h

Tue 25/06/19 09:00-13:00h

Wed 26/06/19 09:00-13:00h

Thu 27/06/19 09:00-13:00h

Fri 28/06/19 09:00-13:00h

No places.
 

Digital book: formats and repositories

Than regalat un llibre electrònic? En aquesta càpsula aprendràs com treuren el màxim rendiment. Porta el teu llibre digital!

Training for beginners

 

Messagin apps for your mobile phone: Whatsapp, Telegram and Line

Aprèn a utilitzar les principals aplicacions de missatgeria mòbil i coneix les seves condicions d'ús. Porta el teu dispositiu!

Training for beginners

 

Computing for begginers. Level I

Aprèn a reconèixer els components del maquinari, així com els sistemes operatius i programes més utilitzats: ús de finestres, carpetes, arxius i altres eines.

Training for beginners

 

Resol els teus dubtes

Taller pràctic on t'ajudarem a repassar i practicar el que has après en els cursos de les Antenes Cibernàrium.

Training for beginners

 

Security in online payments

Coneix les condicions bàsiques de seguretat i en les gestions per Internet, i com protegir les nostres dades si perdem el nostre dispositiu o el roben. Cal que tinguis correu electrònic per identificar-te!.

Training for beginners

 

Save time ans avoid queues: online procedures with public administrations

Practica les gestions més habituals: tràmits administratius, petició de cites, documentació... Coneix què són les Oficines Virtuals.

Training for beginners

 

Saving money with Internet

Explora les possibilitats que tofereix Internet per comprar per tal destalviar en les despeses quotidianes.

Training for beginners

 

Online colaborative working: colaborative edition and social markers

Coneix les possibilitats dels dispositius digitals i les "eines al núvol", com et poden facilitar el treball en xarxa: emmagatzematge al núvol, edició col·laborativa de documents i eines de marcadors socials.

Training for beginners

 

How do you use Twitter for job searching?

Twitter és una eina efectiva per contactar de forma ràpida amb empreses i professionals. Descobreix les funcionalitats i aplicacions més efectives d'aquesta plataforma i apropat a les oportunitats laborals que estàs buscant.

Training for beginners

 

Serious Game 5: the network apprentice

Una sèrie d'activitats de repàs que t'ajudaran a posar en pràctica i resoldre dubtes sobre els coneixements apresos en els tallers de litinerari 5, amb un joc de simulació. T'hi apuntes?.

Training for beginners

 

New consume ways with Internet

Noves modalitats de consum en les que Internet hi té un paper central: del consum col·laboratiu als serveis d'intercanvi.

Training for beginners

 

e-Commerce: buy online safely

Introducció a la compra per Internet: botigues virtuals, sistemes de pagament, drets i deures del consumidor... Com identificar els elements que ens donen confiança?.

Training for beginners

 

Virtual desk: get to your informatoon anywhere you are

Taller d'introducció a l'ús d'escriptoris virtuals pensats per gestionar millor la informació, facilitar els processos daprenentatge i millorar les competències professionals.

Training for beginners

 

Digital photography for beginners: smartphones, cameras and tablets

Coneix la terminologia de la fotografia digital: què és una imatge digital, tipus de càmeres, formats de fitxers i nocions bàsiques de fotografia. Porta la teva càmera o dispositiu mòbil i tots els cables!

Training for beginners

 

Word processor for begginers. Level II

Coneix altres funcions del processador de textos: inserir requadres i formes, numeració de pàgina, creació d'índex, notes a peu de pàgina, revisió ortogràfica, hipervincles, impressió.

Training for beginners

 

Google products and services

Tens un compte de Google? Descobreix les diferents utilitats que ofereix Google per al teu dia a dia. Per a usuaris amb coneixements de navegació bàsica per Internet.

Training for beginners

 

Videocurriculum: put your skills into images

Què et pot aportar el videocurrículum? Com el pots fer? On penjar-lo? Descobreix aquest format de cv i les seves possibilitats. des de la seva idea, a la creació i publicació. Et recomanem realitzar abans el taller I36 "Inicia't a la creació de video digital"

Training for beginners

 

Serious Game 4: casting Center

Tothom parla de lera digital: Internet, telèfons intel·ligents, codis QR... Estem rodejats daparells tecnològics i saber fer-los servir és necessari per esdevenir un ciberciutadà. Coneixes les parts dels equips de sobretaula? Navegues amb facilitat per Internet? Ets conscient de la importància de tenir cura del teu cos quan ets davant lordinador? Posa en pràctica els teus coneixements i iniciat en la ciutadania digital. Requisits: Tenir coneixements bàsics de lús de lordinador i/o dispositius mòbils, i de navegació per Internet. És necessari haver finalitzat litinerari 1.

Training for beginners

 

Computing for begginers. Level II

Lobjectiu del curs és que lalumne s'introduexi al treball amb fitxers digitals per conèixer què són, com identificarlos, quin és el seu pes, com organitzar-los i de quins suports d'emmagatzematge disposem. En aquest segon taller, aprendràs com emmagatzemar i organitzar la documentació en els dispositius digitals per tal d'optimitzar espai per garantir que accedeixis a ella de forma ràpida.

Training for beginners

Showing 1 - 20 of 297 results.